מאמרים

יזמות

אדם יוזם במהותו, הוא אחד כזה שנתקל בערימה של גרוטאות מתכת ורואה יצירה, או פסל נפלא. אדם יוזם הוא מי שנוסע בחלק ישן של העיר ורואה את פיתוח הדיור החדש.

 

אדם יוזם הוא מי שרואה הזדמנויות בכל תחומי החיים.

 

להיות יוזם זה לשמור על עיניים פקוחות ועל מוח פעיל. היזמים מספיק מיומנים, מספיק בטוחים בעצמם, מספיק יצירתיים וממושמעים כדי לנצל הזדמנויות כשהם מציגים את עצמם. אדם בעל גישה יוזמת אומר, "גלו מה אתם יכולים לעשות לפני שתנקטו בפעולה." תעשו שיעורי בית. תעשו את המחקר. היו מוכנים. היו בעל תושייה. עשו כל שביכולתכם לקראת מה שעתיד לבוא.

 

אנשים יוזמים תמיד רואים את העתיד בהווה. אנשים יוזמים תמיד מוצאים דרך לנצל את המצב, לא להעמיס עליו. אנשים יוזמים אינם עצלנים. הם לא מחכים להזדמנויות שיגיעו אליהם – הם הולכים אל ההזדמנויות. ארגון פירושו תמיד למצוא דרך לשמור על עצמכם בעבודה פעילה לקראת השאיפות שלך.

 

אתם צריכים שני דברים כדי להיות יזם:

 

  1. יצירתיות – לראות מה יש שם בחוץ ולעצב אותו לטובתכם. אתם צריכים יצירתיות כדי להסתכל על העולם קצת אחרת. אתם צריכים יצירתיות בכדי לנקוט בגישה אחרת – להיות שונים מעט מהשאר.

 

  1. אומץ – להיות יצירתיים. אתם צריכים אומץ על מנת לראות את  הדברים קצת אחרת,  אתם צריכים אומץ בשביל ללכת נגד הקהל, אומץ לנקוט בגישה אחרת, אומץ לעמוד לבדכם אם תצטרכו לכך, אומץ לבחור בפעילות על פני חוסר פעילות.

 

להיות יזם לא קשור רק ליכולת להרוויח כסף. להיות יזם פירושו גם להרגיש טוב מספיק עם עצמכם, בעלי מספיק ערך עצמי כדי לחפש יתרונות והזדמנויות שיעשו את ההבדל בעתיד שלכם. על ידי כך, תגבירו את הביטחון העצמי שלכם, את האומץ שלכם, את היצירתיות שלכם ואת הערך העצמי שלכם – זהו האופי היזמי שלכם.