משמעת עצמית כדרך חיים

מה הם אותם ערכי ליבה העומדים בלב השגת חיים טובים?

אנחנו תמיד מנסים לשפר את עצמנו, מנסים לגדול ולצמוח בכדי ללמוד דברים חדשים. אנחנו תמיד צוברים ידע בין אם זה בילדות או באוניברסיטה או סתם בחיי היום יום. עם זאת, אנו מגלים שרוב האנשים מתקשים למצוא דרך, למצוא חיים מספקים.

ישנן המון סיבות לכך. אבל עבור רוב האנשים הסיבה העיקרית שהם לא מסוגלים להמיר את כל הידע שלהם להצלחה, היא חוסר משמעת.
אנו מבלים את חיינו באיסוף: איסוף מידע, איסוף מיומנויות, איסוף חוויות. אבל עלינו גם ליישם את הידע, הכישורים והחוויות שאנו אוספים בתחומי החיים והעסקים. עלינו ללמוד להשתמש במה שלמדנו. לאחר שיישמנו את הידע שלנו, עלינו ללמוד את תוצאות התהליך הזה ולחדד את הגישה שלנו.

על ידי התבוננות וחידוד וניסיון נוסף, הידע שלנו יביא בהכרח לתוצאות ראויות להערכה.

ועם התוצאות של מאמצינו, אנו ממשיכים לתדלק את שאיפתנו בחיזוק החיובי של המשך ההתקדמות. בשלב הזה, אם עשיתם את הדברים בצורה נכונה, קורה דבר נפלא וטבעי – אתם תספחו לתוך ספירלה של הישגים, מעגל של הצלחה. מעגל ההצלחה הזה בנוי על הישג אחד קטן המבוסס על מה שאנו יודעים, והוא שיוביל אותנו להישגים גדולים יותר ויותר.

לפני שנצא לדרך מסוימת, עלינו להיות בעלי משמעת עצמית.

עלינו להשתלט על כל הדברים בחיינו, עלינו לקחת שליטה. עלינו להכתיב מה אנחנו רוצים להשיג ולא לתת לחיים ולהסחות דעת אחרות להפריע לנו. לשם כך עלינו להיות ממושמעים. עלינו להישאר ממוקדים במה שאנו רוצים להשיג ובתוצאה הסופית. זה דורש מאיתנו לשמור על עצמנו בשליטה, להימנע מהאפשרות של נפילה למלכודות שהחיים יכולים להביא לנו.
נדרשת משמעת כדי לכבוש את הקולות המציקים במוחנו: הפחד מכישלון, הפחד מהצלחה, הפחד מעוני, הפחד מלב שבור. נדרשת משמעת כדי להמשיך לנסות כאשר הקול המצמרר בתוכנו מעלה את האפשרות לכישלון.

נדרשת משמעת כדי להיות נוקשים וכנים עם עצמנו ועם האגו שלנו. עלינו להימנע מלאפשר לקול הקטן הזה שבעורף שלנו להרוס את כל ההתקדמות שעשינו.
היו בטוחים בדבר אחד: כל הגזמה של האמת, ברגע שזוהתה על ידי אחרים, הורסת את האמינות שלנו. זה גורם לאחרים לחשוד בכל מה שאנחנו אומרים ועושים. הנטייה להגזים, לעוות או אפילו למנוע את האמת היא חלק קטן שקיים בכולנו.

נדרשת משמעת כדי לשנות הרגל

כי ברגע שההרגלים נוצרים, הם יוצרים אינסטינקט כמעט בלתי ניתן לשבירה שרק פעילות ממושמעת ארוכת טווח יכולה לשנות. עלינו לשבור את כל ההרגלים, בצורה איטית ושיטתית, עד שכבר אין להם אחיזה עלינו. עלינו להמשיך בלחץ בריא, ולהישאר ממושמעים כל הזמן, תמיד.

צריך משמעת כדי לתכנן

נדרשת משמעת כדי להוציא לפועל את התוכנית שלנו. נדרשת משמעת כדי להסתכל באובייקטיביות מלאה על תוצאות התוכנית היישומית שבנינו. וצריך משמעת אפילו גדולה יותר בכדי לשנות את התוכנית שלנו או את השיטה שלנו, במידה והתוכנית לא מניבה את התוצאות להן קיווינו. משמעת היא המפתח בשביל להישאר איתנים באמונתינו, להישאר בנתיב ההצלחה. חוסר במשמעת היא סטייה מדרך ההצלחה, היא התרחקות מהמטרות שלנו. המטרות שלנו דורשות משמעת ומיקוד, הן דורשות אחיזת פלדה באמת ובמציאות. המשמעת היא המפתח להכל,
היא הדרך לניצחון.

לקח לנו 10 שנים להגיע לעצמאות כלכלית ועכשיו בתוכנית "חשיבה פיננסית" אנחנו חושפים את כל מה שלמדנו בדרך.

מוצר הדגל של עמית והגר

אם אתם כל הזמן עסוקים בלסגור את החודש ובמינוס בעו"ש לא הגיע הזמן שתלמדו קצת להתנהל נכון עם הכסף?