מאמרים

איך בוחרים קריירה שתתאים לכם

איך בוחרים קריירה שתתאים לכם

איך לבחור קריירה מגשימה?

אם אנחנו הולכים לבלות כל כך הרבה זמן בעבודה, אנחנו חייבים לדעת איך לבחור קריירה שתהיה ראויה, תספק אותנו ותאפשר לנו לגדול ולצמוח.

 

ערכים זה הכל

הערכים והאמונות שלנו נבנים בגיל צעיר מאוד. ההתנסויות שלנו עם העולם, והפסיכולוגיה שלנו, תורמות כולן ליצירת העולם שלנו. הערכים שלנו הם החוקים שלנו לחיים ולמהות של מי שאנחנו. תמיד נהיה אומללים בעבודה אם נבחר בקריירה שאינה תומכת באידיאלים המשמעותיים ביותר עבורנו.

כדי לקבוע את הערכים שלנו, הסתכלו פנימה. מתי אנחנו הכי מאושרים? אלו רמזים לערכים שלנו: פעולות אלו מתאימות לערכים של תרומה, חיבור וצמיחה והן חושפות כיצד למצוא עבודה מספקת.

 

לכו למקום שיש בו תשוקה

תפסיקו להתמקד בגובה השכר ותתחילו להתמקד בעצמכם. יש סיכוי גבוה יותר שנהיה מאושרים בקריירה שלנו אם אנחנו נלהבים מקבוצת אנשים, ממטרה מסוימת או מתעשייה. סביר יותר שנצליח אם נבחר בקריירה שמניעה אותנו. המנהיגים הגדולים ביותר הם אלה שיש להם ביטחון עצמי, מיקוד, ומעל לכל, תשוקה. החזון שלהם לעולם ולעצמם מאפשר להם להפוך לבלתי ניתנים לעצירה.

 

התרכזו בעוצמות שלכם

במקום להתמקד בנקודות החוזק שלהם, יותר מדי אנשים מבלים את חייהם בניסיון להתגבר על החולשות שלהם. כשאנחנו בוחרים בקריירה שמבוססת על הכישרונות הטבעיים שלנו, נהנה ממנה יותר ונהיה יותר טובים בה. על ידי התחייבות לגילוי היכולות הטבעיות שלנו, אנו יכולים לבחור בקריירה מספקת יותר.

 

התמקדו במתן חזרה

זה לא קשור לתואר, אלא להערכה וההערצה שאנו מקבלים ממי שאנו עובדים איתם, מהקהילה שלנו ומבני גילנו. אנחנו יכולים לזכות בכבוד משמעותי במקצוע שבחרנו גם בלי תואר גדול אם נבין שהמפתח לחיים הוא נתינה. כאשר מחפשים קריירה מספקת, תרומה היא לרוב מה שחסר. כאשר אנו מגיעים ליעדי הקריירה שלנו ומוצאים את עצמנו מסתכלים מסביב ומצפים ליותר, סביר להניח שזו תחושת תרומה שחסרה בעבודה שלנו.