רוברט קיוסאקי

רוברט קיוסאקי – למה לחסוך כסף כשהם בעצם מדפיסים אותו כל יום?

התמצית של עמית והגר – "הכל בראש", מכירים? לב הספר של רוברט קיוסאקי עוסק במעבר מחשיבה של עניים בתודעת חסר לחשיבה של עשירים בתודעת שפע. מי שמצליח לעבור בין העולמות מבין על מה הוא מדבר.

הדבר הכי מיושן זה לקבל עבודה, לעבוד קשה ולחסוך כסף,  למה לחסוך כסף כשהם בעצם מדפיסים אותו כל יום? רוברט קיוסאקי, הסופר שכתב את אחד מרבי המכר הגדולים של דורנו – "אבא עשיר אבא עני"

מספר על הספר בראיון פוקח עיניים. הסרטון הבא נוגע בכמה דגשים מרכזיים מהראיון ומתמקד בתובנות וברעיונות שרוברט מציג.

לכולנו יש בתוכנו אדם עני, עשיר ומעמד הביניים. כולנו רוצים משכורת קבועה וגם להיות עשירים. לקיחת תלוש משכורת, הופך אותך לעבד לכסף. להיות יזם ולא לקחת משכורת, להיות בעל החופש לעשות כרצונך, זה הלך רוח. זה משחק לפי מערכת חוקים אחרת.

זו היא קפיצת המדרגה ברמת האמונה על מנת להפוך ליזם.

ביום האחרון של רוברט בזירוקס הוא בחר לקחת את המשכורת שלו ולעולם לא לחזור, להיכשל או להצליח. אם אתה יוצא בעצמך עם הלך הרוח ליפול בחזרה אל התומכים שלך, אל ההורים שלך או מי שזה לא יהיה, אתה מכין את עצמך להיכשל. כשאין לך את המשכורת אתה הופך רעב וחכם יותר ואתה מגלה מי אתה כשאין לך כלום.

התכוננו תמיד לעתיד, תמיד היו מוכנים. אחד היתרונות הגדולים של רוברט הוא הידע להיכנס לחובות. למד כיצד להשתמש בחוב לטובתך. חוב ומיסים הופכים את העשיר לעשיר יותר ואת העניים לעניים יותר.

אם אתה עובד רק בשביל כסף, אתה תשלם מס, ובסוף מה שאתה לוקח הביתה הוא מינימלי. העשירים לא עובדים בשביל כסף, הם יוצרים עסקים, הם משקיעים, הם יזמים. הם לא משלמים מיסים. כשאתה מדפיס, החייבים מתעשרים.

מה שקורה עבור רוב האנשים, המחזור הקבוע של עבודה, להרוויח כסף, לחסוך – הוא מיושן.

בשנת 1971 כאשר ניקסון הוריד את ארה"ב מתקן הזהב, הכסף הפך לחוב.

החינוך מיושן לאחר 18 חודשים, החומר הנלמד הופך מיושן.

הבנקים כבר לא רוצים את הכסף שלך, כי הם מדפיסים יותר מדי ממנו, בגלל זה יש כל כך הרבה בועות בשוק, עבודה בשביל משכורת היא רעיון ישן והיא לא שווה הרבה. במקום זאת אתה צריך להיות מרוכז בלימוד כיצד להיכנס לחובות וללמוד להשתמש בחובות כדי להתעשר. הסיבה שה-1% נמצאים בראש היא כי הם יודעים להשתמש בחובות ובמיסים כדי להישאר עשירים. אל תרדוף אחרי הכסף, בתור יזם, בהיותך עצמאי אתה משלם את מירב המסים, ואף אחד לא אומר להם את זה.

הרוח היזמית, הכלכלה הפנימית.

אדם עני בכלכלה גרועה יישאר עני כי הוא לא יודע להרוויח כסף. אדם ממעמד הביניים בכלכלה גרועה גם נכשל כי כשאתה לוקח להם את הבית ואת העבודה שלהם גם הם נכשלים. ליזם לעומת זאת אין עבודה מלכתחילה והוא יכול להבין איך להרוויח כסף גם בכלכלה גרועה. אתה רוצה את הכלכלה הפנימית של העשיר, את היכולת להסתכל על כל מצב כהזדמנות. אם הכלכלה הפנימית שלך מתמקדת בשלילי תקבל תוצאות שליליות.