מאמרים

למה חשוב להחזיק Dry Powder בעיתות משבר?

״משבר הקורונה״ שמטלטל אותנו כבר ארבעה חודשים משנה ומעצב מחדש סדרי עולם.

סקטורים שלמים נפגעים ואפילו נעלמים ומאידך, בהיעדר וואקום, צצות כל הזמן הזדמנויות שמגלמות אפשרות לצבירת הון גדול בפרק זמן קצר יחסית.

גם בעולם הנדל״ן חלות תמורות משמעותיות מאז פרוץ משבר הקורונה. סקטורים שלמים כמו תיירות ומשרדים ספגו פגיעה וקשה עדיין להעריך איך ומתי תבוא שם התאוששות. גם בנדל״ן למגורים צפויים זעזועים ומי שמנהל פורטפוליו ממונף יתר על המידה עלול להיקלע לקשיי תזרים ולהסתכנות באובדן נכסים לגורמים המלווים.

בהחלט ניתן לצפות לקשיים של רבים להמשיך ולהחזיק בנכסים ממנופים שעשויים להיפגע מתזרים פוחת ודיירים שאיבדו מקורות פרנסה.

על קרקע כזאת נובטות הזדמנויות.

אז מה הקשר ל-dry powder?

המונח הזה נולד במאה ה-17 בשדה הקרב. תפעול הנשקים של החיילים היה תלוי בהמצאות אבק שריפה יבש (!) בקרבתם כל העת. חייל שלא היה ברשותו מלאי אבק שריפה יבש לא יכול היה לתפעל את נשקו ולירות בו. נשק שאי אפשר לירות בו משול למקל (נדמה לי שאפילו לנו החדירו את ההבנה הזאת בתקופת הטירונות בצבא….).

ומכאן לימינו ולשימוש ב”אבקה יבשה״ בעולם הפיננסי. המונח “dry powder" הוא סלנג עיסקי המתאר את הכספים הנזילים המצויים כל העת בידי חברה או גוף פיננסי שנועדו לתת מענה לבעיות תזרימיות בלתי מתוכננות ומנגד, לניצול הזדמנויות עיסקיות שמחייבות תגובה ותשלום מהירים מאוד לפני שההזדמנות תחטף על ידי אחרים.

ועכשיו למשבר הקורונה – נראה שהמשוואה ברורה; מי שמחזיק בכסף נזיל – "dry powder", מחזיק גם יתרון על פני מתחריו בהשגת ההזדמנות העיסקית הקרובה שתצא לשוק.
במקרה הזה cash is the king 👑. יהיה לנו מזומן, נוכל להתחייב ראשונים על רכישת ההזדמנות ללא הבירוקרטיה הכרוכה בהכנסת גורמים מלווים לעיסקה.
אם לא יהיה לנו מזומן, ניהיה מוגבלים במהירות התגובה שלנו וככל הנראה, נפסיד את ההזדמנות.

מוזמנים ל-VOD לשמוע כנסים של שחקני אלפא ולשמוע איך מנצלים הון נזיל ה״אורב״ להזדמנויות שנולדות רק בתקופה משברית.

בברכה
עמית והגר – מחברים אנשים להזדמנויות.

#מודלבחירתשחקניאלפא
#השקעהמינבה
#השקעהיזמית
#השקעהמניבה
#השקעתהשבחה
#מחבריםאנשיםלהזדמנויות
#רווחהכלכלית
#השקעות
#נדלן
#נדלןבחול
#כסף
#הזדמנויות
#רווחהכלכלית
#עמיתוהגר
|#הכנסהפאסיבית
#נדלן
#השקעות
#קורונה
#השקעות
#ניהולמשבר
#ניתוח

הכותבים עמית והגר דרור פיתחו מודל של השקעות בנדל״ן ובאפיקים נוספים, שהביאו אותם תוך ארבע שנים לרווחה כלכלית. החל משנת 2018 נפגשנו וסייענו ליותר מאלף זוגות למקסם תשואות מהכנסות פאסיביות וסייענו לרבים לעשות שינויים של ממש בחיים. ניתן לתאם פגישות יעוץ חינם באתר שלנו – מוזמנים !
www.bddror.co.il