הגיגים על כלכלה מודרנית

לאחרונה נתקלנו בפוסט מעורר מחשבה באינסטגרם. בפוסט, שהוצג כתמונה ועליה מעט מילים הוצגו נתונים כמותיים-איכותיים של כמה מענקי הכלכלה בעת הנוכחית: ביטקוין – הבנק הגדול

להמשך קריאה »

משמעות היחס 1:1

"בכירה בבנק הפועלים: 80% מהישראלים נמצאים במינוס קבוע" – themarker

נתון מזעזע שמעיד על השבריריות במצב הכלכלי של רוב האוכלוסיה בישראל.

מצב זה מחייב ריצה מהירה עוד יותר במירוץ העכברים על מנת להישאר עם הראש קצת מעל למים.

אבל משפחות שנמצאות ביחס של 1:1 בין ההכנסות החודשיות שלהן לבין ההוצאות החודשיות שלהן נמצאות במקום אפילו יותר מסוכן כלכלית.

 

תא משפחתי שחי לו ברמת חיים הוצאות/הכנסות של 1:1 מצוי ב״אשליית הביטחון הכלכלי״. אשליה זו מרדימה את מפרנסי התא המשפחתי כי הם בתחושה שמה שהיה הוא שיהיה.

כלומר אין צורך ודחיפות להגדיל את ההכנסות כי אנחנו משלמים את כל ההוצאות שלנו מתוך המשכורות שאנחנו מרויחים ו״אנחנו חיים ממה שיש…..״

זה נכון, זה ״מה שיש היום״, אבל מה יקרה אם מחר אחד מבני הזוג יפוטר, או יאבד כושר עבודה, או יפצע, או יחליט שהוא חייב למצוא את יעודו בחיים או כל סיבה שתפגע קשה בסך ההכנסות של התא המשפחתי?

ומה אם חלילה, המשפחה תיקלע להוצאות קבועות בלתי מתוכננות שיהפכו את ה-1:1 למצב שכבר לא ניתן להגיע אליו מבחינת ההכנסות הקיימות?

החיים מזמנים לנו הזדמנויות ואיומים. לאיומים אנחנו חייבים להערך כהורים וכמפרנסים. אי אפשר לבסס ביטחון כלכלי של משפחה עם ילדים על תקוות ״שיהיה בסדר״!

יחס הכנסות/הוצאות חודשיות של 1:1 הוא סכנה גדולה יותר ממצב של מינוס קבוע כי הוא לא משדר דחיפות לנקוט מהלכים אקטיביים ליצור עוד הכנסות, אך בהכרח, ככל שהחיים מתארכים ומתייקרים היחס הזה נהפך לקשה להתמדה והפער שיתחיל להיווצר בו לטובת ההוצאות יכול להתגלות לנו רק בגיל מאוחר. ואז מה נעשה?!

נצא לחלק עיתונים בבוקר בגיל 80 כדי להשלים 1800 שח הכנסה חודשית שישאירו לנו חמצן להתקיים בדוחק?!

אל תתנו לאשליה שהכל בסדר היום להרדים אתכם. תבינו שיחס הוצאות/הכנסות של 1:1 הוא רק נקודת הזינוק שממנה צריכים לצאת למסע לעבר ה-2:1 (כפול הכנסות מהוצאות).

המסע לעבר יחס 2:1 (כפול הכנסות מהוצאות) איננו פריביליגיה, זו חובה של כל תא משפחתי ויפה שעה אחת קודם.

המסע זה לוקח זמן (שנים אחדות) והוא מצריך תכנון וביצוע, אך הוא ישים אצל כולם והוא יכול להתממש לצד ה"חיים הרגילים" והפרנסה היומיומית של כולנו.

מי שמגיע ליחס הוצאות/הכנסות 2:1 מביא את עצמו ואת משפחתו למצב של תחילת חוסן כלכלי שמכאן יגדל ל-3:1, 4:1 וכו'.

נשמע לכם טוב מדיי ? אנחנו עשינו את זה ואנחנו מזמינים אתכם לשמוע מאיתנו איך יוצאים למסע הזה ואיך גם אתם יכולים לצעוד בו אל עבר ההצלחה.

מוזמנים לבקר אותנו באתר שלנו
bddror.co.il

הגר ועמית דרור

הרשמו לקבל עדכונים בנוגע לכנסים הקרובים

הצטרפו לקהילה של עמית והגר

הזמנה לכנס משקיעים